Katalogi

Katalogi to niezbędny element działalności reklamowej w firmach, których asortyment jest bardzo szeroki. Katalogi są kojarzone z produktami luksusowymi, a marki reklamujące się za ich pomocą postrzega się jako solidne i godne zaufania. Katalog pomieści zarówno bogatą treść, jak i duże zdjęcia wydrukowane w bardzo dobrej jakości. Katalogi drukujemy w różnych formatach, standardowy to A4. Druk na papierze kredowym o gramaturze 130–300g, opcjonalne uszlachetnienie folią błyszczącą lub matową i lakierem wybiórczym UV. Okładka katalogu zawsze drukowana jest w pełnym kolorze 4+4 CMYK.

Katalogi ogolnie

Rodzaje katalogów:

Katalogi zszywane

Oprawa zeszytowa to najpopularniejsze rozwiązanie – idealne kiedy broszura czy katalog składa się z niewielkiej ilości kartek (od ośmiu do kilkudziesięciu – w zależności od gramatury papieru). Oprócz tradycyjnego szycia zeszytowego (płaskie zszywki) przy druku offsetowym możliwy jest wybór zszywek oczkowych, które umożliwiają wpięcie do segregatora.

Katalogi szyte

Zszywka z uszkiem do wpięcia w segregator Katalogi zszywki oczkowe

Katalogi klejone

Oprawa klejona jest idealna kiedy projekt zawiera dużą ilość stron (od 48 do kilkuset – w zależności do rodzaju papieru). Zastosowanie odpowiedniego kleju powoduje że katalogi są trwałe i estetyczne a ich grzbiety są elastyczne. Najczęściej okładka drukowana jest na grubszym papierze. Zamówienia na katalogi klejone wyceniamy indywidualnie.

Katalogi klejone

Katalogi spiralowane

Katalogi łączone metolową spiralą umieszczoną na jednym z boków, umożliwiające łatwe przewracanie kartek.

Katalogi spirala