Grafika i DTP

Studio Graficzne

Nie masz jak przygotować grafiki? Nasz zespół wesprze Cię pod kątem projektu graficznego i przygotowania do druku.

Żyjemy w świecie, w którym liczy się w pierwszej kolejności efekt wizualny. On decyduje często o powodzeniu na rynku danej marki, usług czy pojedynczego produktu.

Design to zagadnienie, którego nie powinno się lekceważyć. Obejmuje ono nie tylko projekt logo, papieru firmowego, kopert, wizytówek, reklam itd. ale przede wszystkim stworzenie spójnego i rozpoznawalnego wizerunku firmy, instytucji czy też osoby. Niezwykle ważne jest tu dobranie odpowiedniej kolorystyki i formy graficznej, która przede wszystkim powinna być konsekwentna i silnie utożsamiana z daną marką, firmą czy osobą. Często trafny wybór tych składowych decyduje o sukcesie. Stworzymy dla Państwa spójny i klarowny wizerunek, który będzie rozpoznawalny oraz będzie budził zaufanie. Pomożemy Wam ominąć wiele pułapek, uchronimy Was przed niespójnym komunikatem, nieprofesjonalnym wizerunkiem czy też kreacją zbyt podobną do konkurencji. Naszymi atutami są wieloletnie doświadczenie, kreatywność, nieszablonowe podejście, wiedza i umiejętności, które zawsze przynoszą w pełni zadowalający efekt zarówno dla Klienta jak i nas samych.

Dobry biznes zaczyna
się od dobrego logo

Dobre logo pomaga rozwijać firmę znacznie szybciej.
Właściwy projekt przyciąga klientów i łatwo
zapada im w pamięć. Wyróżnia Cię na tle konkurencji
i czyni Twoją markę niemożliwą do zignorowania.

Dołącz do zadowolonych klientów. Oto nasze przykładowe realizacje:

Projekty Logo 2

Przykładowe projekty graficzne.

Projekty graf

Stworzymy projekty graficzne, które pokochasz.

Klienci doceniają nas za wsparcie, zaangażowanie i wysoką jakość wykonanych projektów


PRE-PRESS

Na czym polega prepress?

Profesjonalna produkcja poligraficzna, czyli wydrukowanie dowolnych materiałów – czy to książek, kalendarzy, czy ulotek reklamowych – zawsze przebiega w trzech etapach. Pierwszym z nich jest właśnie prepress, a więc przygotowanie materiałów do drukowania (press), a ostatnim postpress, w którym odbitki poddawane są ostatecznej obróbce. Prepress druku materiałów w postaci elektronicznej rozpoczyna się od wprowadzenia do programu komputerowego tekstu i obrazu, które chcemy przenieść na nośnik papierowy. Następnie tekst poddawany jest korekcie, a grafika – obróbce. Dopiero w następnym kroku przystępujemy do czynności, które mają zasadniczy wpływ na przebieg produkcji odbitek. Poszczególne elementy publikacji trzeba ułożyć w odpowiedniej kolejności, a dodatkowo nanieść na projekt informacje niezbędne dla drukarni. Powinny więc znaleźć się tu dane na temat wielkości formatu, marginesów i spadu. Opracowane w ten sposób dane należy zapisać w formacie PDF lub pliku postscriptowym.

Calibracje

Przygotowanie

  • Przyjmujemy pliki w formatach: wektorowe eps, ai, cdr, tekstowe doc, txt, xls. rastrowe tiff, jpg, psd, cpt, pdf, ps.
  • Prace bitmapowe powinny być zapisane z rozdzielczością 300 dpi i skonwertowane do CMYKa.
  • Kolor czarny powinien się składać, tylko z czarnego. Wyjątki dototyczą dużych powierzchni, gdzie warto wtedy dodać po 40% nasycenia pozostałych kolorów – Overprint (niewybieranie spod koloru czarnego). Ta funkcja powinna być zadana, na wszystkich elementach, które posiadają 100% nasycenia kolorem czarnym.
  •  Spady min. 2 mm (obszar pracy, który będzie odcięty).

Oferujemy pomoc w przygotowaniu prac do druku, jak i zdalne wsparcie techniczne dotyczące szczegółowego procesu pre-press. Odpowiemy na wszelkie pytania i podpowiemy jak przejść przez cały etap przygotowania pliku do druku.